Om oss

Universal Music A/S er verdens, og Norges, største musikkselskap og er operative i hele 77 land. Universal Music Group representerer artister som U2, The Rolling Stones, The Beatles, Taylor Swift, Justin Bieber, Eminem, Lady Gaga, Katy Perry, Rihanna, Robbie Williams, a-ha, Sissel Kyrkjebø, Odd Nordstoga, Bernhoft, Astrid S, OMVR, Broiler m.fl.
Om du har behov for logo kan det lastes ned her.

Management

Bjørn Rogstad

General Manager
bjorn.rogstad@umusic.com

Eddie C. Nyghren

CFO Nordic Region / Managing Director
eddie.nygren@umusic.com

Live Mckay

Commercial Director
live.mckay@umusic.com

Nina Qvam

Head of International
nina.qvam@umusic.com

Anja Gunnari

Executive Assistant
anja.thorstad@umusic.com

Domestic

Anette Andersen

Head of Marketing, Local
anette.andersen@umusic.com

Marie Komissar

A&R Director
marie.komissar@umusic.com

Lars W. Nygaard

Video Commissioner
lars.w.nygaard@umusic.com

Rune Grønn

A&R Manager
rune.gronn@umusic.com

Kristoffer Aase

Junior A&R / Coordinator
kristoffer.aase@umusic.com

Silje Hope

Project Manager
silje.hope@umusic.com

Manbir Plaha

Promotion Manager
manbir.plaha@umusic.com

Trine Hartz

Project Manager
trine.hartz@umusic.com

Mia Brox Bøe

A&R Manager Publishing
mia.brox.boe@umusic.com

Alva Ore

Radio Promotion Manager
alva.ore@umusic.com

Sindre Solheim Eide

Production & Distribution Manager
sindre.solheim@umusic.com

Frank Johansen

Production Manager
frank.johansen@umusic.com

Yngve Næss

Administration Local Dept.
yngve.naess@umusic.com

International Marketing & USM

Silje Sjulstad

Label Manager – Virgin, EMI, Capitol
silje.sjulstad@umusic.com

Christel Sveen

Product Manager – UK/SE
christel.sveen@umusic.com

Jarl Nymo

Label Manager
jarl.nymo@umusic.com

Yumi Murakami

Label Manager Classical & Jazz
yumi.murakami@umusic.com

Katrine Nagy

Promotion Manager
katrine.nagy@umusic.com

Johanna Alem

Promotion Manager
johanna.alem@umusic.com

Pål Sindre Brunstad

Production Manager US/ROW
pal.brunstad@umusic.com

Thomas Solhaug

Head of Radio Promotion
thomas.solhaug@umusic.com

Music & Brands

Benedicte Viberg

Business Development Manager
benedicte.viberg@umusic.com

Espen Sletten

Business Development Coordinator
espen.sletten@umusic.com

Sync

Cecilie Corneliussen

Licensing Manager
cecilie.corneliussen@umusic.com

Creative Labs

Atle Richter Schie

Art Director & Head of Labs
atle.schie@umusic.com

Mats Johannesen

Digital Content Manager
mats.johannesen@umusic.com

Daniel Sjörs

Content Manager
daniel.sjors@umusic.com

Mina Nergaard

Project Coordinator
mina.nergaard@umusic.com

Casper Thorsvik

Graphic Designer
casper.thorsvik@umusic.com

Commercial

Rachel Stanger

Head of Digital Marketing
rachel.stanger@umusic.com

Kristin Haugan

Senior Account Manager
kristin.haugan@umusic.com

Sondre Askedalen

Digital Marketing Manager
sondre.askedalen@umusic.com

Karoline Ringstad

Insights Manager
karoline.ringstad@umusic.com

Per Jørgen Pedersen

Head of Physical
per.jorgen.pedersen@umusic.com

Viktoria Eriksen

Digital Account Manager
viktoria.eriksen@umusic.com

Albertine Jensen

Sales Coordinator
albertine.jensen@umusic.com

Finance & Administration

Nina Gran

Chief Accountant
nina.gran@umusic.com

Elisabeth Svarttjonnli

Royalty Accountant
elisabeth.g.svarttjonnli@umusic.com

Erik Landet

Royalty Manager
erik.landet@umusic.com

Dominika Fijalkowska

Accountant
dominika.fijalkowska@umusic.com

Christin Kragfoss

Senior Accountant
christin.kragfoss@umusic.com

Tina Borgholt

Royalty Accountant
tina.borgholt@umusic.com

Lene Walan

Receptionist
lene.walan@umusic.com

Thomas Aalholm

IT Manager
thomas.aalholm@umusic.com

Caroline

Aslak Klever

Label Head Nordics
aslak.klever@umusic.com